◊ sünnet

Çok hassas bir konu, dini, ailevi durumlar da var içinde. Ama tavsiye ederim bebekken, 1 aylık olduktan sonra sünnetini yaptırın. Hem hiç acı çekmiyor, etkilenmiyor, hem de idrar yolu enfeksiyonu yaşaması ihtimali çok çok azalıyor.

9 thoughts on “◊ sünnet

 1. oğlum eren şuan 5 aylık. eğer o karlı kış gününde doğmasaydı ertesi gün sünnet olacaktı ama doktor gelemediği için 6 günlükken sünnet oldu. ben ilaç mümessili olduğum için hamileyken en az 10 tane çocuk doktoru ve üroloji uzmanına (ki hepsi erkekti) danıştım ve en az 10 ayrı cevap aldım. evet ya da hayır diyenlerin sayısı eşit.ben olmasını özellikle istedim çünkü bana göre erkek çocuğu için hayatı boyunca unutamayacağı bir travma oluyor. şanslıyım ki eşim ve ailesi de benimle aynı görüşteydi. ayrıca doktorların ortak söylediği birşey vardı o da doğduğundaki ilk hafta içerisinde henüz sinir iletimi tam olmadığından acı hissi tam şekillenmiyor yani birşey hissetmiyormuş. bu yüzden operasyonda genel yada lokal anestezi uygulanmıyor. yine şanslıydık ki bırakın yara olmayı hafif bir sızıntı olur dediler o bile olmadı bu yüzden operasyonumuzu yapan üroloji uzmanı sn.dr. Serdar Erkan’a sonsuz teşekkürler…

  e tabi oğluma sözüm var. anlamadığı bir zamanda o büyük korkudan kurtardığım gibi anlayacağı ve hatırlayacağı bir zamanda ona çok güzel ve eğlenceli bir sünnet düğünü yapacağım.

 2. 10 aylık bir oğlum var. herhanngi bir problem olmamasına rağmen doğar doğmaz sünnet yaptırdık. iyi ki de yaptırmışız. oğlumun göbeği 1 haftada düşerken, sünneti 2 günde iyileşmişti. hiç bir sıkıntısı olmadı. bezini falan rahatlıkla bağladık. sadece hastanede sünnet için yanımdan aldıklarında ben biraz fazlaca ağladım o kadar… :)Sünnetten hemen sonra yanıma getirdiler ve bol bol emzirdim… karşı çıkanlar olabilir ama bebeğinizin rahatlığı ve sağlığı için herkesi ikna etmeye çalışın bence…

 3. Biz, oğlumuzun doğumunun ertesi günü, hastaneden çıkmadan sünnetini yaptırdık. Daha göbek bağı düşmeden iyileşmişti bile. Şimdi 8,5 aylık ve her düşündüğümüzde iyi ki yaptırmışız diyoruz.

 4. Biz, doğum yaptığım hastanede oğlumun ikinci gününde hemen sünnet yaptırdık, şu anda oğlumuz 2 yaşında ve hala yaptığımız en iyi şeylerden biri olduğunu düşünüyorum. Çünkü daha çok küçük olduğu için ciddi bir anesteziye gerek kalmıyor, henüz hastaneden çıkmamış olduğu için her türlü bakımı hemşireler tarafından yapılıyor, sünneti yapan doktor her gün gelip kontrol ediyor.İnanın göbeğinden önce iyileşti ve eve çıktığımızda sünnetle ilgili hiçbir pansumana falan gerek kalmamıştı.Üstelik oğlumda, sünnete ilişkin en ufak bir huysuzluk, ağlama, acı çekme belirtisi görmedim. Herkese tavsiye ederim.

 5. Biz, doğum yaptığım hastanede oğlumun ikinci gününde hemen sünnet yaptırdık, şu anda oğlumuz 2 yaşında ve hala yaptığımız en iyi şeylerden biri olduğunu düşünüyorum. Çünkü daha çok küçük olduğu için ciddi bir anesteziye gerek kalmıyor, henüz hastaneden çıkmamış olduğu için her türlü bakımı hemşireler tarafından yapılıyor, sünneti yapan doktor her gün gelip kontrol ediyor. İnanın göbeğinden önce iyileşti ve eve çıktığımızda sünnetle ilgili hiçbir pansumana falan gerek kalmamıştı.Üstelik oğlumda, sünnete ilişkin en ufak bir huysuzluk, ağlama, acı çekme belirtisi görmedim. Herkese tavsiye ederim.

 6. 36 haftalık hamileyim. Aynı şekilde ben de bebeğimi sünnet ettirmeyi planlıyorum. Ancak görüştüğüm cerrah bunun için en uygun zamanın 7-12. gün arasında olduğunu söyledi lokal anestezi ile yapılıormuş ve sünnetten önce 2 saat kadar beslenmemiş olan bebeğin sünnet ardından hemen anneye verilerek emzirilmesini istiyorlarmış, böylece bebek hem sakinleşiyor hem de karnı doyuyormuş.
  Yaptırdıktan sonra ayrıntıları sizlerle paylaşırım. Önce doğum olayını atlatmamız gerekiyor 🙂

 7. Merhaba, ben oğlumu 20 günlükken sünnet etdirdim. İyileşme süresi 3 gün sürdü. Bu süreçte bezimizi normal bağladık ve hiç bir sorunla karşılaşmadık, kesinlikle tavsiye ederim.

 8. bebeğin cinsel kimlik oluşumunun zarar görmemesi için 2-7 yaşları arasında sünnet ettirmemekte fayda var, işi travmatize hale gelmemesi adına 2 yaşından önce yapmak bence de iyi fikir.

 9. Merhabalar,

  Ben 36 haftalık hamileyken yazmıştım ve oğlumu sünnet ettireceğimi söylemiştim. öyle de yaptım. Süper bir kararmış herkese tavsiye ediyorum. Bizim doktorumuz bu konuda uluslararası areneda özel ihtisas yapmış ve özellikle bebeklerde 7. ve 12. günler arasında sünnetin daha iyi olduğunu ve yapışıklık riskinin minimum olduğunu söylemişti. Yaptırdık ve çok memnun kaldık. Gönül rahatlığı ile herkese tavsiye edebilirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s