◊ çocukla tatil

Çocuğunuzla tatil iyi bir hazırlıkla şölen haline gelir. Ama mutlaka yanınıza almanız gereken destek kuvvetler var. Bunlar el çantanızda olursa kriz anlarında hayatınızı kurtaracak. Örneğin yeni bir kitap, eski ve sevdiği kitaplardan biri, (Eskisini görmek güven veriyor, yenisi ise ilgisini çektiği için daha çok oyalıyor. Bunları hep küçük boyutlulardan seçebilirsiniz, özellikle hareketli kitapları tavsiye ederim, üzerindeki sayfa açılan, dönen resimler olanlara bayılıyorlar) yeni bir oyuncak, eski bir küçük oyuncağı (özellikle 2-5 yaş dönemi tahta puzzle’lar hem uygun fiyatlı hem de süper oyalıyor)  yanınıza bir küçük şişe veya matara su, küçük bir torbaya kraker, kayısı kurusu gibi atıştırmalıklar, yedek pantolon t-shirt, kapşonlu sweat shirt… Gittiğiniz yerde çocuk yatağı yoksa, park yatağını üşenmeyin taşıyın derim. (Duştan çıktıktan sonra hazırlanacağnız o 15 dakika ne kıymetlidir, işte size o kıymetli dakikaları sağlar, koyarsınız yatağa bir de kitap, en azından 10 dakika içiniz rahat olur. Benim için seyahate giderken olmazsa olmazlar bunlar, sizden de tavsiye bekliyoruz…

2 thoughts on “◊ çocukla tatil

  1. Ben genelde yukarıda saydıklarınızın yanında her dışarı çıkarken oyun hamuru, boyama kalemi, makas, kağıt da alıyorum. Mavi tura giderken de portable dvd player götürmüştüm (ya da laptop) o da işe yaramıştı. Bir de şişme havuz. Katlanınca yer tutmuyor, ama şişirip doldurup içine koyduğunda saatlerce oyalanabiliyor.
    Oyalayıcı şeyler dışında ateş düşürücü şurup, ateş ölçer, sinek ısırıklarına karşı merhem de mutlaka bulundurduğum şeylerden.

  2. 1 yaşından küçük hatta henüz ek gıdaya geçmemiş bebeğiniz varsa da kaygılanmayın, ben hem arabayla uzun yolculuk hem otelde tatil serüvenlerini küçük bebeğimle yaşadım. Birincide 2.5 aylıktı, ikincide 9 aylık, mecburen yaptığım ilk yolculuktan sonra kendime güvenim arttı, tatil öncesi en önemli şey bence bunu gözünüzde büyütmemenizdir, gerekli önlemler alındıktan sonra korkulacak birşey yok. Nacizane tavsiyem bebeğiniz henüz emerken bir seyahat gerçekleştirin, emen bebekle yolculuk kolay olacaktır bu sizin için bir alıştırma olacak ve güveniniz artacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s